Rozhovory s absolventy našich kurzů

Rozhovor s absolventy kurzu MEDIKTOP:

Proč ses hlásila na medicínu?

Vybrala som si medicínu, lebo chcem pomáhať ľuďom. Okrem toho je to fascinujúci komplexný odbor, v ktorom sa dá neustále dozvedieť niečo nové, zdokonaľovať sa a spája logickosť s ľudskosťou.

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila som sa na 1., 2., 3. LF UK v Prahe a na LF MUNI v Brne a vzali ma na 2. LF, 3. LF UK v Prahe a na LF MUNI v Brne.

Proč sis vybrala právě lékařskou fakultu v Praze?

Od začiatku som preferovala 2. LF v Prahe, pretože ma zaujala fakulta; jej projekty, výsledky, ciele a úzke prepojenie s Fakultnou nemocnicou v Motole. Oslovilo ma aj, že fakulta prijíma menej študentov, a tým pádom poskytuje individuálnejší prístup pre študentov.

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Mojou motiváciou bol môj cieľ a sen zároveň - dostať sa na medicínu. Väčšinu času som sa spoľahla skôr na vlastnú disciplínu, keďže motiváciu človek nenájde vždy, keď ju potrebuje. K mojej príprave prispela aj moja stredná škola, ktorá stavala na zodpovednom prístupe k učeniu. Mala som nastavený stabilný režim a bola som obklopená dobrými ľuďmi.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Podľa môjho názoru to bolo uvedomenie si, že nikdy nebudem vedieť všetko, aj keď do toho dám všetko, lebo je to nereálne očakávanie. S týmto vedomím bolo pre mňa občas náročné veriť, že spomedzi niekoľko tisíc uchádzačov sa dostanem do druhého kola na pohovor a nakoniec, že ma príjmu na školu, kam som sa túžila dostať.

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Myslím si, že kurz mi veľmi pomohol a prihlásila by som sa naň znovu. Pomáhal mi udržiavať si motiváciu a disciplínu učiť sa. To, že sú lektori študenti medicíny a lekári, robí kurz jedinečným. Naši lektori boli veľmi ochotní a pomohli nám s akýmkoľvek problémom. Taktiež príležitosť vyskúšať si ústny pohovor a mať predstavu o tom, čo čakať na pohovore, je užitočná skúsenosť, ktorú mi sprostredkoval Mediktop.

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Určite áno. Ja som chodila na gymnázium, ale aj tak bolo nápomocné počuť danú tému vysvetlenú inak od človeka z odboru, ktorý chcete študovať. Ako som už spomenula, kurz pomáha človeku udržiavať si stály učebný režim a motiváciu. Zároveň si môžete precvičovať modelové prijímačkové otázky aj na webe Mediktopu, čo je veľká výhoda.

Jaký to je pocit být přijata na vysněnou školu?

Cítim sa veľmi vďačne a motivovane. Som nervózna z toho, čo ma čaká, ale zároveň mám radosť, že som dosiahla svoj cieľ.

Co bys poradila dalším uchazečům, které příprava na přijímačky teprve čeká?

Začnite s prípravou skôr, nepodceňte zdanlivo ľahšie témy a buďte trpezliví sami so sebou, keď niečomu nebudete rozumieť hneď.

Gratulujeme!

KATA

 

Gréta Böjtösová
absolvent

Rozhovor s Matyášem Novákem, který byl přijat na všechny 3 lékařské fakulty, na které se hlásil, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Proč ses hlásil na medicínu?

Důvod mé přihlášky na medicínu byl vskutku velmi jasný - celý můj život mě totiž fascinovalo lidské tělo a věda s ním spojená. Kromě toho se také považuji za empatického člověka, který rád pomáhá druhým.

Na jaké fakulty ses hlásil, kam tě přijali?

Hlásil jsem se na všechny pražské (1. LF, 2. LF, 3. LF) a na všechny jsem byl přijat.

Proč sis vybral právě 2. lékařskou fakultu?

Na 2. LF se mi zejména líbí její komorní atmosféra, která je zapříčiněna malým počtem studentů (je to fakulta nejmenší), dále jsem jako pozitivum viděl zázemí Fakultní nemocnice v Motole, která patří k největším v Evropě. V neposlední řadě mě zaujal kvalitní pedagogický sbor fakulty (prof. Kachlík, doktor Kočárek).

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Hlavně můj sen stát se lékařem, pomáhat lidem, dělat obor, který má smysl a který člověku dodá jisté zadostiučinění.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Bezpochyby organizace času - člověk je opravdu povinen učit se celý rok, což mi kurzy vedené Aničkou nejen umožňovaly, ale dokonce mě k tomu motivovaly (psali jsme průběžné testy), za což jsem velmi vděčný.

Jak bys hodnotil kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Hodnotil bych ho známkou 1! Kromě kvalitní výuky, kterou nám na biologii zajišťovala Anička, na chemii Kuba a na fyziku Honza, jsme měli k dispozici seminář o vystupování na veřejnosti a cvičný pohovor na přípravu vedený Kristýnou, což žádný jiný kurz nenabízí.

Doporučil bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Samozřejmě, dokonce jsem ho už spoustě přátel doporučil. Chtěl bych vyzdvihnout skvělou práci všech lektorů. Nejvíc mě bavila fyzika s Honzou, což považuji za důležité, neboť fyzika patří k největším strašákům budoucích mediků. Honza je ve fyzice velmi erudovaný a dokáže jí vysvětlit naprosto komukoliv. 🙂

Jaký to je pocit být přijatý na vysněnou školu?

Naprosto skvělý! Moc děkuji všem z Mediktopu. <3

Gratulujeme!

file-2

Matyáš Novák
Absolvent

Rozhovor s Katarzynou Molgou, která byla přijata na 4 lékařské fakulty - dvě pražské lékařské fakulty a dvě fakulty mimo ČR, nyní nastupuje na 3.LF UK:

Proč ses hlásila na medicínu?

V oboru medicína oceňuji to, že člověk není omezený. Je to obor, který se neustále rozvíjí, pořád vznikají nové výzkumy a vždy můžete přijít na něco nového. Líbí se mi představa, že se celý život budu učit a rozšiřovat své vědomosti. Budu dělat to, co mě baví a zajímá, tedy studovat, jak funguje lidské tělo. Zároveň tím budu prospěšná pro ostatní lidi. Dozvíte-li se, jak fungují ostatní lidé, dozvíte se vlastně také mnohé o sobě samých. Čas je velmi drahý, proto ho chci využít k něčemu, co mě naplňuje. Nedokážu si představit, že bych dělala něco jiného.

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila jsem se na všechny pražské fakulty – 1LF, 2LF, 3LF a ještě do Plzně, z nichž jsem se dostala na 1LF a 3LF. (Abych zvýšila své šance na přijetí, hlásila jsem se i mimo ČR do Varšavy a Katowic v Polsku, kam mě také přijali).

Na jakou fakultu budeš nastupovat, proč sis zvolila zrovna tuto fakultu?

Zvolila jsem si 3LF. Je to fakulta, která má jiný způsob výuky než ostatní LF, v mnoha směrech je to vedoucí fakulta, která má mnoho úspěchů. Oceňuji také to, že mají studenti praxi v nemocnici už v prváku. Myslím si, že kromě dobrého vzdělání je také velmi důležitý právě kontakt s pacientem už od začátku. Je to, jak se říká, taková “rodinná fakulta”, kde se hodně lidí navzájem zná, např. ve srovnání s 1LF, kde do prvního ročníku přijímají skoro 3x více lidí. Zaujal mě především přátelský přístup fakulty ke studentům.

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Učení se na přijímačky je dlouhý proces. Nejtěžší je na tom to, že výsledek vašeho úsilí zjistíte až po velmi dlouhé době. Celou dobu jsem měla v hlavě cíl a ten pocit, když ho dosáhnu.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Jedna z nejtěžších věcí byla systematická práce, a také si to umět rozplánovat tak, abyste se všechno stihli naučit, ale zároveň tu první naučenou část nezapomněli ještě před přijímačkami. Velmi důležité je proto opakování. Přecijen opakování je matka moudrosti. 😉 Asi na tom něco bude :D.

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Nejvíce se mi na kurzech Mediktop líbí jejich individuální přístup. Všem lektorům opravdu záleží na tom, abyste si právě Vy splnili Váš sen a dostali se na vysněnou lékařskou fakultu. A taky, že dělají všechno proto, aby Vám v tom pomohli. Pokaždé když jsem si s něčím nevěděla rady (a bylo takových situací ze začátku opravdu dost), tak mi to srozumitelně vysvětlili. Líbilo se mi to, že se neučíte tu omáčku kolem, ale pouze ty informace, které opravdu budete potřebovat. Přitom těch informací je i tak dost. Navíc si můžete přesně říct a poprosit lektora, aby se zaměřil na konkrétní pro Vás problematickou oblast. Krom individuálního přístupu se Mediktop odlišuje od ostatních kurzů zkušebními pohovory, které Vám pomůžou opravdu hodně, opadne z Vás ten prvotní stres, protože už budete vědět, co Vás čeká, a jak to bude přibližně vypadat.

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Určitě. Věřím, že každý uchazeč na LF potřebuje někoho, kdo ho bude směřovat a motivovat v průběhu ne úplně nejkratší cesty jako je příprava na přijímačky. Díky tomu kurzu se Vaše šance zvýší. Nejenom, že Vám to půjde rychleji, ale jsem přesvědčena o tom, že i s lepším výkonem. Stejně jako já, potřebujete někoho, kdo Vám řekne všechny důležité informace – na co si dávat pozor, na co se zaměřit, a co vynechat, abyste neplýtvali svými silami, a hlavně svým časem. Pokud bych si měla znovu vybrat přípravný kurz, Mediktop je jasná volba :).

Jaký to je pocit být přijata na vysněnou školu?

Přijde mi, že mi to ještě ani nedochází a vím, že pořádné učení teprve začíná. Je to jednoznačně dobrý pocit, když vidíte výsledky své práce. Mám radost a těším se na to, jaké další výzvy mě čekají!

Gratulujeme!

KATA

 

Katarzyna Molga
Absolvent

Rozhovor s Janou Santolíkovou, která byla přijata na všechny lékařské fakulty, na které se hlásila, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila jsem se na všechny tři pražské lékařské fakulty a na všechny tři mě přijali.

Proč sis vybrala právě 2. lékařskou fakultu?

Když jsem se s různými lidmi bavila o pražských medicínách, padaly stížnosti na ostatní dvě fakulty, na druhou jich bylo podstatně méně.

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Hlavně asi to, že jsem se někam opravdu chtěla dostat. Rozhodně ale i porovnávání se s jinými, kteří se na medicínu také hlásili. A určitě také neustálé pobízení k učení ze strany vyučujících na kurzech a pravidelné testování.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Z předmětů určitě fyzika. Na gymplu jsme moc vysokou úroveň fyziky neměli a ani jsem do septimy nevěděla, že ji ještě někdy budu potřebovat,hodiny fyziky mě opravdu nebavili (nechci to svádět na učitele, ale taky neměl úplně ideální styl výuky), proto jsem v ní na začátku oktávy značně zaostávala.

Jinak je taky dost těžké se do samotného učení a projíždění modelovek dokopat, zvlášť když se děje ještě spousta dalších věcí, jako Vánoce,maturiťák, Velikonoce, poslední zvonění, maturita a tak. 😀

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop?

S fyzikou a chemií mi kurzy pomohly hodně, nejlepší na nich bylo, že mi neustále připomínaly, že se musím učit, a že toho vlastně vůbec neumím tolik, kolik jsem si myslela, že umím. Měla jsem po každé hodině pocit, že musím v učení přidat a zrychlit. Taky mi pomohlo porovnávání se s ostatními, kteří se hlásí na stejnou školu.

Taky mi pomohly pravidelné testy, které mi ukázaly, co se ještě musím doučit. To se pak člověk učí nejen kvůli přijímačkám, ale kvůli tomu, že nechce, aby vypadal, jako že pořád ještě vůbec nic neumí. 😀

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Doporučila! Myslím, že už jenom kvůli donucení se i v říjnu se alespoň dvakrát do týdne věnovat přípravě na přijímačky, jsou kurzy užitečné.

Jaký to je pocit být přijatá na vysněnou školu?

Nejdřív jsem tomu nevěřila a radovala se, teď jsem pořád šťastná, ale už se začínám i bát, jak to celé dopadne. 😀 Ale moc se na další roky těším. 🙂

Gratulujeme!:-)

Děkuju!!! 🙂

JANICKA foto

Jana Santolíková
Absolvent

Rozhovor s Martinem Horčičkou, který byl přijat na všech 6 lékařských fakult, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Proč ses hlásil na medicínu?

Jsem od narození velmi zvědavý a zajímá mě, jak věci fungují. Zároveň chci pomáhat lidem, a to nejen v oblasti medicíny. A tyto moje dvě záliby krásně kombinuje medicína.

Na jaké fakulty ses hlásil, kam tě přijali?

Hlásil jsem se celkem na 6 lékařských fakult, a to do Plzně, do Hradce, na všechny tři pražské fakulty a do Ostravy (jako takové rozehřívací kolo). První písemná část přijímacího řízení byla na Ostravské fakultě, a paradoxně výsledky přišli jako poslední, i přestože se zkouška psala na počítačích. Nicméně předtím, než se konala písemná část v Hradci, tak mi už přišli výsledky z většiny fakult o přijetí, kromě Ostravy (na 2.LF a 3.LF až po pohovoru), tak mi už přišlo poněkud zbytečné trmácet se tam, když jsem do předu věděl, že tohle není mnou zvolená fakulta. A nakonec, když už jsem v to ani nedoufal, se na internetu LF OU objevily výsledky, že jsem přijat.

Proč sis vybral právě 2. lékařskou fakultu?

Hlavní důvod byl asi ten, že tam mám nejjednodušší a nejrychlejší dopravu, jelikož bydlím mimo Prahu. Jako další asi ten fakt, že tam znám nejvíce lidí, a nakonec na mě 2. lékařská fakulta nejvíce zapůsobila na dni otevřených dveří (byl jsem se tam podívat letos i loni).

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Jelikož mě studium medicíny nejenom zajímá, ale i baví, tak mi stačila myšlenka na to, že když denně udělám nějaký kus těch modelových otázek, tak mi to to bude umožněno. Občas jsem měl slabší chvilky, když už mě zajetý stereotyp procházení modelovek unavoval, ale v takovým případě pomohlo, když jsem se pobavil s nějakým doktorem, medikem, či nás namotivovali na kurzu a chuť se mi vrátila.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Jak jsem zmínil v předchozí otázce, tak udržet nasazené tempo po celý rok. S přípravou jsem začal už o letních prázdninách před maturitním ročníkem, kdy jsem si prošel celou fyziku na 2. lf, protože z fyziky jsem v tu dobu skoro nic neuměl, takže to byl poněkud těžký začátek. Po začátku školního roku jsem zvýšil tempo a začal denně procházet 15 stránek z modelovek. Začal jsem s modelovkami na 2.lf, protože mi přišly daleko jednodušší, a skončil jsem u modelovek na 1.lf (zkrácené vydání). Každou knížku na obě fakulty jsem prošel 3x až na fyziku, tu 4x.

Jak bys hodnotil kurzy Mediktop?

Na začátku roku jsem se přihlásil na 3 kurzy. První byly prezenční kurzy přímo od 1. lf, druhý od společnosti Tutor a nakonec jsem se rozhodl také pro Mediktop. Takže si myslím, že můžu objektivně posoudit, že Mediktop byl z nich daleko nejpřínosnější.

Na 1.lf vás obecně, kromě fyziky, připravují na studium na fakultě a berou s váma věci, které budete potřebovat, až se dostanete, takže co se týče přípravy na přijímačky, tak spousta zbytečných informací. Pokud vás to však zajímá tak doporučuji tam chodit, protože jsme měli spoustu báječných profesorů, obzvlášť na latinu.

Co se týče Tutoru, tak pokud chodíte na gymnázium, tak vám neřeknou nic víc než průměrný gymnazijní profesor a o přijímačkách toho moc neví. Tam jsem po chvíli přestal chodit, protože vše potřebné a nejen ohledně biologie, fyziky a chemie jsem se dozvěděl od super lidí z Mediktopu. Velkou výhodou je, že vás tam učí medici, kteří si prošli tím samým, čím vy si právě procházíte, pár let před vámi, nebo dokonce minulý rok. Tím pádem vás dokáží připravit na přijímací řízení nejlépe. Stihli jsme projít všechno důležité, dělali jsme společně i modelovky a nádherně vám vysvětlí všechno co potřebujete, hlavně fyziku. Občas se zdrželi i půl hodiny po skončení hodiny jen, aby mi poradili s modelovkama.

Doporučil bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Pokud chcete kvalitní přípravu na přijímačky, tak myslím že Mediktop je ta nejlepší volba. Pokud vám opravdu záleží na tom dostat se na medicínu, tak s Mediktopem to budete mít jednodušší.

Jaký to je pocit být přijatý na vysněnou školu?

Jako první jsem se dozvěděl o přijetí na 1.LF a do Plzně, ale šťastný jsem byl, až když přišly výsledky z Motola, a stejně jsem cítil spíš úlevu než radost.

Gratulujeme!:-)

MARTINEK FOTO

Martin Horčička
Absolvent

Rozhovor se studentkou Eliškou Koblicovou, která byla přijata na 3 fakulty, z nichž si zvolila studium zubního lékařství na 1. LF UK v Praze

Rozhovor s absolventy kurzu MEDIKTOP:

Ahoj,

jmenuji se Eliška. Studovala jsem gymnázium v Praze a v letošním roce 2020 jsem se úspěšně dostala na 1. LF – Zubní lékařství.

Proč ses hlásila na medicínu?

Medicína pro mě byl a je obor, který mě zajímal a poutal k sobě už od malička. Nepocházím z lékařské rodiny, ale k lékařům jsem vždy s obdivem vzhlížela. Zubní lékařství jsem si vybrala v podstatě hned, co jsem se rozhodla jít vstříc studiu medicíny.

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila jsem se na všech 5 lékařských fakult v ČR, kde se stomatologie dá studovat. V období „corona“ jsem měla veškeré přejezdy a kombinace s maturitou dost hektické. Často jsem slyšela větu, ať si vyberu, jestli chci jít dělat přijímačky nebo maturovat… Nakonec jsem si ještě podala přihlášku na 1. LF – Všeobecné lékařství a Všeobecné lékařství v Plzni. Jako jistotu jsem měla ještě přihlášku na VŠCHT (což vřele doporučuju, protože v tom stresu je fajn v květnu zjistit, že nějaká ta budoucnost jistá je). Přijali mě do Brna a do Prahy na obě dvě fakulty. Hradec letos přijímačky dost „zasekl“ a bral pouze na průměr. Jelikož jsem zjistila, že jsem se dostala na zuby do Prahy, tak jsem do Plzně už ani nejela dělat přijímačky.

Proč sis vybrala právě 1. lékařskou fakultu?

Hlavní důvod pro mě bylo místo. V Praze bydlím od narození a nemusím řešit žádné přesuny. Navíc pro mě byla Praha byla priorita, tím pádem nebylo co řešit. Vím, že se říká, že 1. LF nabírá a pak vyhazuje, ale u zubařů to většinou neplatí. (Nebo v to spíš doufám :D)

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Největší motivace pro mě byl fakt, že je to vysněná práce. Další motivace byla kamarádka (taky šla na Jedničku), se kterou jsme v podstatě byly na FaceTime hovorech od rána do večera. Tím pádem jsme se vzájemně hecovaly a podporovaly.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Ze začátku šlo o pevnou vůli a nastolení nějakého řádu. Probouzet se s tím, že mě dneska čeká dalších 500 otázek… Ale po určitém čase se to zlepší a je to rutina. Další překážka byly veškeré vzorečky. Všude po pokoji jsem měla papírky. Kdybych měla zvolit předmět, který byl pro mě nejtěžší, tak asi šlo o to, jaké téma se probíralo. V biologii například ekologie a evoluce (nedá se moc logicky naučit a je to jen výčet pojmů, ze kterých se v podstatě poté skládaly skoro celé přijímačky na 1. LF :D). Určitě doporučuju pořídit si více modelovek! Hraje se hodně na slovíčkaření, a to se dá naučit.

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Kurzy jsou podle mě super v přístupu od lektorů. Sami jsou to studenti nebo bývalí studenti medicíny, tím pádem vědí, na co nás připravují. Skvělé bylo i testování, jelikož testy se člověk nejvíce naučí, a poté vidí, jak na tom je, co popřípadě zlepšit. Co jsem slyšela o ostatních kurzech, tak se občas stává, že je to v podstatě branné formou přednášek… Není tam osobní přístup, který je podle mě hodně důležitý. Plus zvlášť oceňuji lekci Mindflow a zkušební pohovory.

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Určitě ANO! Chodila jsem na kurzy Mediktop již, když jsem byla ve 3. ročníku gymnázia a nelituji toho. Sice jsem na první hodině myslela, že jsem na jazykovém kurzu, protože jsem nerozuměla ani slovu, ale vydržela jsem a nelituju. 😀

Jaký to je pocit být přijatý na vysněnou školu?

Neskutečný! Jsem na škole teprve dva týdny, ale už teď mě předměty baví a snažím se užívat poslední studijní léta (i když se to s blížícími zkouškami bude zhoršovat… :D). Asi mě nejvíc dojala zpráva od mé paní učitelky ze školky, která mi napsala, že nezná nikoho, kdo by si své budoucí povolání rozhodl už ve školce a jeho přání se mu plnilo.

Gratulujeme!

 

Eliška Koblicová
Absolvent