O nás

MEDIKTOP byl založen v roce 2015 s hlavním cílem usnadnit středoškolákům přípravu na přijímací zkoušky na medicínu. Metodika MEDIKTOP je postavena na efektivní a zábavné výuce středoškolského učiva biologie, fyziky a chemie, přičemž kurzy vedou kvalifikovaní lektoři, kteří medicínu sami studují nebo ji již úspěšně absolvovali. MEDIKTOP přišel na český trh jako první s přípravou na přijímací pohovory, včetně nácviku modelové situace pohovoru před odbornou komisí. Kurzy MEDIKTOP nejsou jen o tréninku modelových otázek, ale také o motivaci studentů během přípravy, jelikož nedostatek motivace k učení je jedna z hlavních příčin neúspěchu u přijímacích zkoušek. Kurzy zahrnují trénink zvládání stresu, time managementu a dalších dovedností, jež budou vyžadovány během studia na vysoké škole. Absolvent kurzů MEDIKTOP získá komplexní přípravu nejen na přijímací zkoušky, ale také na následující náročné studium medicíny.

Naši zakladatelé

MUDr. Anna-Marie Stejskalová

Zakladatelka

Studovala na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a kromě toho, že při studiu založila MEDIKTOP, stála za celou řadou projektů, přednášela o prevenci různých onemocnění v rámci neziskových organizací, účastnila se českých i mezinárodních kongresů, absolvovala několik zahraničních stáží a dnes je z ní lékařka. Působí v oboru všeobecné chirurgie, který si vysnila, a od kterého se nenechala nikým odradit. Věří, že pokud něco opravdu chceme a uděláme pro to vše, co je v našich silách, tak se nám to podaří. Anna-Marie vždy věděla, že medicína bude její životní povolání. Na přijímačky se s veškerou pílí zvládla připravit tak, že již napoprvé byla přijata na všechny tři pražské lékařské fakulty. Právě to ji vedlo k myšlence založit MEDIKTOP a pomoci tak dalším uchazečům o studium medicíny. Uvědomila si, že když byla schopná připravit se sama na náročné přijímací zkoušky, bude schopná předat dál své vědomosti, ale také nadšení pro tento krásný obor, což je podle ní hlavní motor pro zvládnutí náročnosti všech zkoušek. Výuka studentů ji velmi baví, učí zábavnou formou a motivuje tak další studenty, jejichž snem je stát se lékařem.

Ing. Kristýna Helm, Ph.D.

Zakladatelka

Kristýna je odbornicí na komunikační a prezentační dovednosti. Přednáší na několika českých univerzitách a pravidelně vystupuje na mezinárodních konferencích. Na základě svých bohatých zkušeností jakožto členka zkušebních komisí u přijímacích pohovorů a státních závěrečných zkoušek ví naprosto přesně jak komise hodnotí studenta, a co u výkonu rozhoduje, zda uspěje či nikoliv. Umí připravit uchazeče nejen na pohovory na lékařské fakulty, ale také na náročný průběh studia medicíny spojený s desítkami ústních zkoušek. Specializuje se na motivaci a zvládání stresu v průběhu přípravy na přijímačky, maturity a také během samotného studia medicíny. Kristýna již řadu let připravuje studenty MEDIKTOP na přijímací pohovory po obsahové i komunikační stránce, zaměřuje se na podporu sebevědomí studentů, radí s efektivními technikami učení a vede cvičné pohovory nanečisto. Věří, že správný přístup ke studiu a nácvik komunikačních dovedností jsou klíčem k úspěchu nejen u přijímaček, ale i v průběhu celého studia.