Co u nás najdeš?

V okamžiku, kdy se rozhodneš pro studium medicíny, nastává období plné otázek a obav. Proč to vlastně chci studovat? Je to správná volba? Mám na to? Jak se vůbec dostat na medicínu? A jaká fakulta je pro mě ta nejlepší?


Na otázku proč se vydat na dlouhou cestu medicíny si můžeš odpovědět jenom ty sám. Možná odpověď ještě neznáš. Možná ji najdeš až během studia, možná nikdy. Stačí chtít. Někdo prostě studuje medicínu, protože chce. A to je hlavní bod, od kterého se celá tvá příprava bude odvíjet.

Je to správná volba? Mám na to?

Pokud se rozhodneš, tak ve chvíli, kdy začneš s přípravou, tyhle obavy strč do pytle, a pytel zahoď někam hodně daleko. Hlavní je chtít a vědět, že pevná vůle a píle tě dovede až k cíli.

Jak se dostat na medicínu?
V tuhle chvíli máš 2 možnosti:

1) bez přijímaček na základě výborného prospěchu – lze jen na některých fakultách (například 1.LF, 3.LF), více informací na stránkách fakult.

2) složením přijímacích zkoušek – tady je nutná precizní příprava, se kterou ti rádi pomůžeme 🙂

Jaká fakulta je ta nej?

V Praze jsou celkem 3 lékařské fakulty, další najdeš v Plzni, v Brně, v Hradci Králové, v Olomouci a v Ostravě. Každá lékařská fakulta je něčím specifická, je pouze na tobě, která tě osloví nejvíce.
Na webových stránkách jednotlivých fakult zjistíš veškeré potřebné informace.