Rozhovory s absolventy našich kurzů

Rozhovor s Katarzynou Molgou, která byla přijata na 4 lékařské fakulty – dvě pražské lékařské fakulty a dvě fakulty mimo ČR, nyní nastupuje na 3.LF UK:

Proč ses hlásila na medicínu?

 V oboru medicína oceňuji to, že člověk není omezený. Je to obor, který se neustále rozvíjí, pořád vznikají nové výzkumy a vždy můžete přijít na něco nového. Líbí se mi představa, že se celý život budu učit a rozšiřovat své vědomosti. Budu dělat to, co mě baví a zajímá, tedy studovat, jak funguje lidské tělo. Zároveň tím budu prospěšná pro ostatní lidi. Dozvíte-li se, jak fungují ostatní lidé, dozvíte se vlastně také mnohé o sobě samých. Čas je velmi drahý, proto ho chci využít k něčemu, co mě naplňuje. Nedokážu si představit, že bych dělala něco jiného. 

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila jsem se na všechny pražské fakulty – 1LF, 2LF, 3LF a ještě do Plzně, z nichž jsem se dostala na 1LF a 3LF. (Abych zvýšila své šance na přijetí, hlásila jsem se i mimo ČR do Varšavy a Katowic v Polsku, kam mě také přijali).

Na jakou fakultu budeš nastupovat, proč sis zvolila zrovna tuto fakultu?

Zvolila jsem si 3LF. Je to fakulta, která má jiný způsob výuky než ostatní LF, v mnoha směrech je to vedoucí fakulta, která má mnoho úspěchů. Oceňuji také to, že mají studenti praxi v nemocnici už v prváku. Myslím si, že kromě dobrého vzdělání je také velmi důležitý právě kontakt s pacientem už od začátku. Je to, jak se říká, taková “rodinná fakulta”, kde se hodně lidí navzájem zná, např. ve srovnání s 1LF, kde do prvního ročníku přijímají skoro 3x více lidí. Zaujal mě především přátelský přístup fakulty ke studentům.

 Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Učení se na přijímačky je dlouhý proces. Nejtěžší je na tom to, že výsledek vašeho úsilí zjistíte až po velmi dlouhé době. Celou dobu jsem měla v hlavě cíl a ten pocit, když ho dosáhnu. 

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Jedna z nejtěžších věcí byla systematická práce, a také si to umět rozplánovat tak, abyste se všechno stihli naučit, ale zároveň tu první naučenou část nezapomněli ještě před přijímačkami. Velmi důležité je proto opakování. Přecijen opakování je matka moudrosti. 😉 Asi na tom něco bude :D.

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Nejvíce se mi na kurzech Mediktop líbí jejich individuální přístup. Všem lektorům opravdu záleží na tom, abyste si právě Vy splnili Váš sen a dostali se na vysněnou lékařskou fakultu. A taky, že dělají všechno proto, aby Vám v tom pomohli. Pokaždé když jsem si s něčím nevěděla rady (a bylo takových situací ze začátku opravdu dost), tak mi to srozumitelně vysvětlili. Líbilo se mi to, že se neučíte tu omáčku kolem, ale pouze ty informace, které opravdu budete potřebovat. Přitom těch informací je i tak dost. Navíc si můžete přesně říct a poprosit lektora, aby se zaměřil na konkrétní pro Vás problematickou oblast. Krom individuálního přístupu se Mediktop odlišuje od ostatních kurzů zkušebními pohovory, které Vám pomůžou opravdu hodně, opadne z Vás ten prvotní stres, protože už budete vědět, co Vás čeká, a jak to bude přibližně vypadat.

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Určitě. Věřím, že každý uchazeč na LF potřebuje někoho, kdo ho bude směřovat a motivovat v průběhu ne úplně nejkratší cesty jako je příprava na přijímačky. Díky tomu kurzu se Vaše šance zvýší. Nejenom, že Vám to půjde rychleji, ale jsem přesvědčena o tom, že i s lepším výkonem. Stejně jako já, potřebujete někoho, kdo Vám řekne všechny důležité informace – na co si dávat pozor, na co se zaměřit, a co vynechat, abyste neplýtvali svými silami, a hlavně svým časem. Pokud bych si měla znovu vybrat přípravný kurz, Mediktop je jasná volba :). 

Jaký to je pocit být přijata na vysněnou školu?

Přijde mi, že mi to ještě ani nedochází a vím, že pořádné učení teprve začíná. Je to jednoznačně dobrý pocit, když vidíte výsledky své práce. Mám radost a těším se na to, jaké další výzvy mě čekají! 

Gratulujeme!

KATA

 

 

Rozhovor s Matyášem Novákem, který byl přijat na všechny 3 lékařské fakulty, na které se hlásil, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Proč ses hlásil na medicínu?

Důvod mé přihlášky na medicínu byl vskutku velmi jasný – celý můj život mě totiž fascinovalo lidské tělo a věda s ním spojená. Kromě toho se také považuji za empatického člověka, který rád pomáhá druhým.

Na jaké fakulty ses hlásil, kam tě přijali?

Hlásil jsem se na všechny pražské (1. LF, 2. LF, 3. LF) a na všechny jsem byl přijat.

Proč sis vybral právě 2. lékařskou fakultu?

Na 2. LF se mi zejména líbí její komorní atmosféra, která je zapříčiněna malým počtem studentů (je to fakulta nejmenší), dále jsem jako pozitivum viděl zázemí Fakultní nemocnice v Motole, která patří k největším v Evropě. V neposlední řadě mě zaujal kvalitní pedagogický sbor fakulty (prof. Kachlík, doktor Kočárek).

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Hlavně můj sen stát se lékařem, pomáhat lidem, dělat obor, který má smysl a který člověku dodá jisté zadostiučinění.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Bezpochyby organizace času – člověk je opravdu povinen učit se celý rok, což mi kurzy vedené Aničkou nejen umožňovaly, ale dokonce mě k tomu motivovaly (psali jsme průběžné testy), za což jsem velmi vděčný.

Jak bys hodnotil kurzy Mediktop, v čem se podle tebe liší od ostatních kurzů?

Hodnotil bych ho známkou 1! Kromě kvalitní výuky, kterou nám na biologii zajišťovala Anička, na chemii Kuba a na fyziku Honza, jsme měli k dispozici seminář   o vystupování na veřejnosti a cvičný pohovor na přípravu vedený Kristýnou, což žádný jiný kurz nenabízí.

Doporučil bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Samozřejmě, dokonce jsem ho už spoustě přátel doporučil. Chtěl bych vyzdvihnout skvělou práci všech lektorů. Nejvíc mě bavila fyzika s Honzou, což považuji za důležité, neboť fyzika patří k největším strašákům budoucích mediků. Honza je ve fyzice velmi erudovaný a dokáže jí vysvětlit naprosto komukoliv. :)

Jaký to je pocit být přijatý na vysněnou školu?

Naprosto skvělý! Moc děkuji všem z Mediktopu. <3

Gratulujeme!

file-2

 

Rozhovor s Martinem Horčičkou, který byl přijat na všech 6 lékařských fakult, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Proč ses hlásil na medicínu?

Jsem od narození velmi zvědavý a zajímá mě, jak věci fungují. Zároveň chci pomáhat lidem, a to nejen v oblasti medicíny. A tyto moje dvě záliby krásně kombinuje medicína.

Na jaké fakulty ses hlásil, kam tě přijali?

Hlásil jsem se celkem na 6 lékařských fakult, a to do Plzně, do Hradce, na všechny tři pražské fakulty a do Ostravy (jako takové rozehřívací kolo). První písemná část přijímacího řízení byla na Ostravské fakultě, a paradoxně výsledky přišli jako poslední, i přestože se zkouška psala na počítačích. Nicméně předtím, než se konala písemná část v Hradci, tak mi už přišli výsledky z většiny fakult o přijetí, kromě Ostravy (na 2.LF a 3.LF až po pohovoru), tak mi už přišlo poněkud zbytečné trmácet se tam, když jsem do předu věděl, že tohle není mnou zvolená fakulta. A nakonec, když už jsem v to ani nedoufal, se na internetu LF OU objevily výsledky, že jsem přijat.

Proč sis vybral právě 2. lékařskou fakultu?

Hlavní důvod byl asi ten, že tam mám nejjednodušší a nejrychlejší dopravu, jelikož bydlím mimo Prahu. Jako další asi ten fakt, že tam znám nejvíce lidí, a nakonec na mě 2. lékařská fakulta nejvíce zapůsobila na dni otevřených dveří (byl jsem se tam podívat letos i loni).

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Jelikož mě studium medicíny nejenom zajímá, ale i baví, tak mi stačila myšlenka na to, že když denně udělám nějaký kus těch modelových otázek, tak mi to to bude umožněno. Občas jsem měl slabší chvilky, když už mě zajetý stereotyp procházení modelovek unavoval, ale v takovým případě pomohlo, když jsem se pobavil s nějakým doktorem, medikem, či nás namotivovali na kurzu a chuť se mi vrátila.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Jak jsem zmínil v předchozí otázce, tak udržet nasazené tempo po celý rok. S přípravou jsem začal už o letních prázdninách před maturitním ročníkem, kdy jsem si prošel celou fyziku na 2. lf, protože z fyziky jsem v tu dobu skoro nic neuměl, takže to byl poněkud těžký začátek. Po začátku školního roku jsem zvýšil tempo a začal denně procházet 15 stránek z modelovek. Začal jsem s modelovkami na 2.lf, protože mi přišly daleko jednodušší, a skončil jsem u modelovek na 1.lf (zkrácené vydání). Každou knížku na obě fakulty jsem prošel 3x až na fyziku, tu 4x. 

Jak bys hodnotil kurzy Mediktop?

Na začátku roku jsem se přihlásil na 3 kurzy. První byly prezenční kurzy přímo od 1. lf, druhý od společnosti Tutor a nakonec jsem se rozhodl také pro Mediktop. Takže si myslím, že můžu objektivně posoudit, že Mediktop byl z nich daleko nejpřínosnější.

Na 1.lf vás obecně, kromě fyziky, připravují na studium na fakultě a berou s váma věci, které budete potřebovat, až se dostanete, takže co se týče přípravy na přijímačky, tak spousta zbytečných informací. Pokud vás to však zajímá tak doporučuji tam chodit, protože jsme měli spoustu báječných profesorů, obzvlášť na latinu.

Co se týče Tutoru, tak pokud chodíte na gymnázium, tak vám neřeknou nic víc než průměrný gymnazijní profesor a o přijímačkách toho moc neví. Tam jsem po chvíli přestal chodit, protože vše potřebné a nejen ohledně biologie, fyziky a chemie jsem se dozvěděl od super lidí z Mediktopu. Velkou výhodou je, že vás tam učí medici, kteří si prošli tím samým, čím vy si právě procházíte, pár let před vámi, nebo dokonce minulý rok. Tím pádem vás dokáží připravit na přijímací řízení nejlépe. Stihli jsme projít všechno důležité, dělali jsme společně i modelovky a nádherně vám vysvětlí všechno co potřebujete, hlavně fyziku. Občas se zdrželi i půl hodiny po skončení hodiny jen, aby mi poradili s modelovkama.

Doporučil bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Pokud chcete kvalitní přípravu na přijímačky, tak myslím že Mediktop je ta nejlepší volba. Pokud vám opravdu záleží na tom dostat se na medicínu, tak s Mediktopem to budete mít jednodušší.

Jaký to je pocit být přijatý na vysněnou školu?

Jako první jsem se dozvěděl o přijetí na 1.LF a do Plzně, ale šťastný jsem byl, až když přišly výsledky z Motola, a stejně jsem cítil spíš úlevu než radost.

Gratulujeme!:-)

MARTINEK FOTO

 

Rozhovor s Janou Santolíkovou, která byla přijata na všechny lékařské fakulty, na které se hlásila, nyní nastupuje na 2.LF UK:

Na jaké fakulty ses hlásila, kam tě přijali?

Hlásila jsem se na všechny tři pražské lékařské fakulty a na všechny tři mě přijali.

Proč sis vybrala právě 2. lékařskou fakultu?

Když jsem se s různými lidmi bavila o pražských medicínách, padaly stížnosti na ostatní dvě fakulty, na druhou jich bylo podstatně méně.

Co tě motivovalo k učení na přijímačky?

Hlavně asi to, že jsem se někam opravdu chtěla dostat. Rozhodně ale i porovnávání se s jinými, kteří se na medicínu také hlásili. A určitě také neustálé pobízení k učení ze strany vyučujících na kurzech a pravidelné testování.

Co bylo na přípravě nejtěžší?

Z předmětů určitě fyzika. Na gymplu jsme moc vysokou úroveň fyziky neměli a ani jsem do septimy nevěděla, že ji ještě někdy budu potřebovat,hodiny fyziky mě opravdu nebavili (nechci to svádět na učitele, ale taky neměl úplně ideální styl výuky), proto jsem v ní na začátku oktávy značně zaostávala.

Jinak je taky dost těžké se do samotného učení a projíždění modelovek dokopat, zvlášť když se děje ještě spousta dalších věcí, jako Vánoce,maturiťák, Velikonoce, poslední zvonění, maturita a tak. 😀

Jak bys hodnotila kurzy Mediktop?

S fyzikou a chemií mi kurzy pomohly hodně, nejlepší na nich bylo, že mi neustále připomínaly, že se musím učit, a že toho vlastně vůbec neumím tolik, kolik jsem si myslela, že umím. Měla jsem po každé hodině pocit, že musím v učení přidat a zrychlit. Taky mi pomohlo porovnávání se s ostatními, kteří se hlásí na stejnou školu. 

Taky mi pomohly pravidelné testy, které mi ukázaly, co se ještě musím doučit. To se pak člověk učí nejen kvůli přijímačkám, ale kvůli tomu, že nechce, aby vypadal, jako že pořád ještě vůbec nic neumí. 😀

Doporučila bys kurzy Mediktop uchazečům na medicínu?

Doporučila! Myslím, že už jenom kvůli donucení se i v říjnu se alespoň dvakrát do týdne věnovat přípravě na přijímačky, jsou kurzy užitečné.

Jaký to je pocit být přijatá na vysněnou školu?

Nejdřív jsem tomu nevěřila a radovala se, teď jsem pořád šťastná, ale už se začínám i bát, jak to celé dopadne. 😀 Ale moc se na další roky těším. :)

Gratulujeme!:-)

Děkuju!!! :)

JANICKA foto